Warsztaty i wykłady poświęcone szczęściu, samopoczuciu i jakości życia w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. Jakość życia w pracy i poza nią. „I co z tym szczęściem ?”
O czym będziemy mówić na warsztatach? O tym czy szczęścia można się nauczyć, o naukowych metodach poprawy samopoczucia a także o tym jak formułowanie i realizowanie celów osobistych i zawodowych może poprawić nasze zadowolenie z życia. Porozmawiamy także o relacjach interpersonalnych, które są kluczem do satysfakcjonującego życia, o wspieraniu zdrowia psychicznego i o dbałości o równowagę pomiędzy życiem osobistym a zawodowym.
Dla kogo? Dla studentów, a także pracowników akademickich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę oraz kompetencje odpowiedzialne za lepsze radzenie sobie z różnymi wyzwaniami codziennego życia.
Co zyskujesz? Poszerzysz swoją wiedzę w zakresie rozumienia determinantów dobrostanu w miejscu pracy i w życiu osobistym, a także rozwiniesz umiejętności radzenia sobie ze stresem wynikających z obciążeń różnymi zadaniami. Dowiesz się jak zachować zdrową równowagę między pracą a życiem osobistym oraz jak prosto i skutecznie poprawiać swoje samopoczucie i dbać o dobrostan. Przećwiczyć też kluczowe umiejętności odpowiedzialne za Twoje zadowolenie z życia oraz będziesz miał okazję rozwijać kompetencje osobiste, które zapewnią ci lepsze funkcjonowanie w środowisku akademickim a później na rynku pracy. Dzięki temu, że lepiej będziesz rozumiał mechanizmy determinujące dobrostan będziesz skuteczniej i świadomiej dbał o swoje zdrowie psychiczne, a to przełoży się na Twoją wydajność w pracy, zdolność realizowania celów i ambicji bez zbędnych przeciążeń i stresu.
Prowadzący warsztaty: dr Magdalena Gawrych APS Warszawa, dr Miłosz Romaniuk APS Warszawa, dr hab. Tomasz Grzyb prof. SWPS, dr Karolina Biedka Instytut Historii UO, mgr Anna Wójciak-Sokołowska PTP Oddział Opole, dr Katarzyna Błońska, Martyna Dejas, Barbara Dylewicz Instytut Psychologii UO
Instytut Psychologii UO, 11 czerwca 2024. Projekt współfinansowany ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Opolskiego.
Prowadzący: dr Radosław Walczak
Opis: Podczas spotkania będziemy zajmować się tematyką procesu badawczego, który na każdym kroku spotyka naszych studentów na studiach. Od zaliczeń zaczynając a na pracy magisterskiej kończąc. Ten warsztat to kompendium wiedzy na temat tego, jak dobrze przeprowadzić cały proces tworzenia pracy naukowej. Spotkanie zostało zorganizowane przez Koło Naukowe Studentów Psychologii UO.
Miejsce: MS Teams, 2 marca 2021.
Prowadzący: dr Angelika Kleszczewska-Albińska
Temat: Uważnie nie daj się stresowi czyli o tym co stres może zrobić z nami i co my możemy zrobić ze stresem.
ZSE im. Stefana Roweckiego “Grota” w Opolu, 15 i 22 marca 2021 oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu, 29 marca 2021
Poszukiwanie pracy jest nieodłączną częścią dorosłego życia. Szczególnie istotne wydaje się zwłaszcza dla młodego absolwenta studiów. W głowie osoby kończącej przygodę akademicką i nierzadko poszukującej „Pierwszej Poważnej Pracy” może pojawić się wiele obaw, jako że i wyzwanie jest ogromne. Co (i jak) zatem zrobić, aby ułatwić sobie zadanie związane z koniecznością przeżycia rozmowy kwalifikacyjnej?
W trakcie warsztatu uczestnicy dowiedzą się czym jest autoprezentacja i w jaki sposób ją skutecznie przygotować. Nauczą się rozpoznawać oznaki stresu i nabędą wiedzę o sposobach radzenia sobie z nim po to, aby spotkanie z potencjalnym przyszłym pracodawcą stało się ciekawym i rozwijającym wyzwaniem. Słuchacze warsztatu dowiedzą się również w jaki sposób podjąć twórczą refleksję nad doświadczonymi porażkami i „spalonymi” rozmowami kwalifikacyjnymi, dzięki czemu każde zdobyte doświadczenie będą mogli potraktować jako krok w kierunku zdobycia pracy marzeń.
Prowadząca: Angelika Kleszczewska-Albińska
Doktor psychologii, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Opolskiego, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, specjalista z zakresu psychologii rozwojowej.
Warsztat online, 3 marca 2021.
Materiał video będący zajawką warsztatów przeprowadzonych przez naszą studentkę Helenę Bogus.
Realizacja: mgr Rafał Gerymski wraz ze studentami Instytutu Psychologii UO
Prowadzący warsztaty: Helena Bogus
Platforma YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=nwgS16NOpP4&t=22s
Instytut Psychologii
Plac Staszica 1,
45-052 Opole
tel. +48 77 4527370
e-mail: psychologia@uni.opole.pl
Uniwersytet Opolski
ul. Kopernika 11a
45-040 Opole
Rektorat
tel.: 77 541 59 03
Biuro Kanclerza
tel.: 77 541 60 70
NIP: 754-000-71-79
Regon: 000001382