Warsztaty

Warsztaty i wykłady poświęcone szczęściu, samopoczuciu i jakości życia w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. Jakość życia w pracy i poza nią. „I co z tym szczęściem ?”

O czym będziemy mówić na warsztatach? O tym czy szczęścia można się nauczyć, o naukowych metodach poprawy samopoczucia a także o tym jak formułowanie i realizowanie celów osobistych i zawodowych może poprawić nasze zadowolenie z życia. Porozmawiamy także o relacjach interpersonalnych, które są kluczem do satysfakcjonującego życia, o wspieraniu zdrowia psychicznego i o dbałości o równowagę pomiędzy życiem osobistym a zawodowym.

Dla kogo? Dla studentów, a także pracowników akademickich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę oraz kompetencje odpowiedzialne za lepsze radzenie sobie z różnymi wyzwaniami codziennego życia.

Co zyskujesz? Poszerzysz swoją wiedzę w zakresie rozumienia determinantów dobrostanu w miejscu pracy i w życiu osobistym, a także rozwiniesz umiejętności radzenia sobie ze stresem wynikających z obciążeń różnymi zadaniami. Dowiesz się jak zachować zdrową równowagę między pracą a życiem osobistym oraz jak prosto i skutecznie poprawiać swoje samopoczucie i dbać o dobrostan. Przećwiczyć też kluczowe umiejętności odpowiedzialne za Twoje zadowolenie z życia oraz będziesz miał okazję rozwijać kompetencje osobiste, które zapewnią ci lepsze funkcjonowanie w środowisku akademickim a później na rynku pracy. Dzięki temu, że lepiej będziesz rozumiał mechanizmy determinujące dobrostan będziesz skuteczniej i świadomiej dbał o swoje zdrowie psychiczne, a to przełoży się na Twoją wydajność w pracy, zdolność realizowania celów i ambicji bez zbędnych przeciążeń i stresu.

Prowadzący warsztaty: dr Magdalena Gawrych APS Warszawa, dr Miłosz Romaniuk APS Warszawa, dr hab. Tomasz Grzyb prof. SWPS, dr Karolina Biedka Instytut Historii UO, mgr Anna Wójciak-Sokołowska PTP Oddział Opole, dr Katarzyna Błońska, Martyna Dejas, Barbara Dylewicz Instytut Psychologii UO

Instytut Psychologii UO, 11 czerwca 2024. Projekt współfinansowany ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Opolskiego.

17 kwietnia 2023 roku Rafał Gerymski przeprowadził warsztaty w Ośrodku Terapii Uzależnień Mental Relax House w Turawie, zatytułowane Chemsex: o związku substancji psychoaktywnych ze sferą seksualną. W warsztatach brali udział pacjenci turawskiego ośrodka.

Prowadzący: dr Radosław Walczak

Opis: Podczas spotkania będziemy zajmować się tematyką procesu badawczego, który na każdym kroku spotyka naszych studentów na studiach. Od zaliczeń zaczynając a na pracy magisterskiej kończąc. Ten warsztat to kompendium wiedzy na temat tego, jak dobrze przeprowadzić cały proces tworzenia pracy naukowej. Spotkanie zostało zorganizowane przez Koło Naukowe Studentów Psychologii UO.

Miejsce: MS Teams, 2 marca 2021.

Prowadzący: dr Angelika Kleszczewska-Albińska

Temat: Uważnie nie daj się stresowi czyli o tym co stres może zrobić z nami i co my możemy zrobić ze stresem.

Prezentacja z warsztatu

ZSE im. Stefana Roweckiego “Grota” w Opolu, 15 i 22 marca 2021 oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu, 29 marca 2021

Poszukiwanie pracy jest nieodłączną częścią dorosłego życia. Szczególnie istotne wydaje się zwłaszcza dla młodego absolwenta studiów. W głowie osoby kończącej przygodę akademicką i nierzadko poszukującej „Pierwszej Poważnej Pracy” może pojawić się wiele obaw, jako że i wyzwanie jest ogromne. Co (i jak) zatem zrobić, aby ułatwić sobie zadanie związane z koniecznością przeżycia rozmowy kwalifikacyjnej?

W trakcie warsztatu uczestnicy dowiedzą się czym jest autoprezentacja i w jaki sposób ją skutecznie przygotować. Nauczą się rozpoznawać oznaki stresu i nabędą wiedzę o sposobach radzenia sobie z nim po to, aby spotkanie z potencjalnym przyszłym pracodawcą stało się ciekawym i rozwijającym wyzwaniem. Słuchacze warsztatu dowiedzą się również w jaki sposób podjąć twórczą refleksję nad doświadczonymi porażkami i „spalonymi” rozmowami kwalifikacyjnymi, dzięki czemu każde zdobyte doświadczenie będą mogli potraktować jako krok w kierunku zdobycia pracy marzeń.

Prowadząca: Angelika Kleszczewska-Albińska
Doktor psychologii, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Opolskiego, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, specjalista z zakresu psychologii rozwojowej.

Prezentacja z warsztatu

Warsztat online, 3 marca 2021.

Materiał video będący zajawką warsztatów przeprowadzonych przez naszą studentkę Helenę Bogus.

Realizacja: mgr Rafał Gerymski wraz ze studentami Instytutu Psychologii UO

Prowadzący warsztaty: Helena Bogus

Platforma YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=nwgS16NOpP4&t=22s

Skip to content