Wywiady

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem na temat pomocy dla uchodźców, udzielonym przez dr hab. Annę Bokszczanin, prof.UO dla Fundacji Rodzina Blisko.

Link do audycji: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=299510055445864

Facebook Live,

Zapraszamy do zapoznania się z lutowym numerem czasopisma Gazeta Studencka. Znajdą w nim Państwo wywiad z dr hab. Barbarą Mróz, prof. UO, kierownikiem Katedry Psychologii Osobowości i Badań nad Rodziną Instytutu Psychologii UO. W wywiadzie Pani Profesor opowiada o ludzkich emocjach.

Bezpośredni link do lutowego numeru czasopisma: https://gs.uni.opole.pl/wp-content/uploads/2022/02/GS-Luty.pdf

Strona czasopisma: https://gs.uni.opole.pl/

Gazeta Studencka, luty 2022

Zapraszamy do zapoznania się z audycją TVP3 Opole, w której to wystąpiła mgr Wiktoria Kubiec z Instytutu Psychologii UO.
Panią Magister można zobaczyć i wysłuchać  od 41:43 do 46:20 wskazanej audycji.

Link do audycji: https://opole.tvp.pl/56813788/opolskie-o-poranku-8-listopada-2021

TVP3, 8 listopad 2021

Zapraszamy do zapoznania się z październikowym numerem czasopisma INDEKS. Znajdą w nim Państwo wywiad z dr hab. Barbarą Mróz, prof. UO, kierownikiem Katedry Psychologii Osobowości i Badań nad Rodziną Instytutu Psychologii UO. W wywiadzie Pani Profesor opowiada m.in. o swoich badaniach dot. osobowość i hierarchii wartości wybitnych aktorów polskich

Bezpośredni link do październikowego numeru czasopisma: https://indeks.uni.opole.pl/wp-content/uploads/Indeks-październik-2021.pdf

Strona czasopisma: https://indeks.uni.opole.pl

Czasopismo Indeks, październik 2021

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem dotyczącym pandemii COVID-19, który ukazał się na łamach portalu OPOWIECIE.INFO. Wywiadu udzielił dr hab. ks. Dariusz Krok, prof. UO.

Link do wywiadu: https://opowiecie.info/rozmowa-pandemie-bedziemy-odczuwac-dlugie-lata/

O powiecie info: kwiecień 2021

Debata zorganizowana 01 października 2020 roku z ramienia Stowarzyszenia Częstochowskich Amazonek została poświęcona problematyce działań profilaktycznych i leczenia onkologicznego w okresie pandemii. Specjaliści w dziedzinie: onkologii, chirurgii onkologicznej, diagnostyki i psychoonkologii rozmawiali na temat funkcjonowania pacjentów chorych onkologicznie w okresie zachorowań na covid, wydolności systemu opieki zdrowotnej i procedur wprowadzonych w wyjątkowych okolicznościach oraz różnych form wsparcia jakie mogą uzyskać chorzy w procesie leczenia i dochodzenia do zdrowia. Jednym z prelegentów debaty była dr Anna Machnik-Czerwik, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Opolskiego. Dr Anna Machnik-Czerwik jest Specjalistą Psychologii Klinicznej, Certyfikowanym Psychoonkologiem oraz Superwizorem Psychoonkologii. Od 2003 roku pracuje z osobami chorymi onkologicznie w hospicjum, na oddziale chirurgii onkologicznej oraz onkologii. Wyniki swoich badań wykorzystuje w pracy terapeutycznej z pacjentami jako praktyk.

Link do debaty: https://www.youtube.com/watch?v=B-11-eDeB_I

Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki, październik 2020

 

 

Rozmowa z dr Anna Machnik-Czerwik na temat profilaktyki, jej roli w walce z rozprzestrzenianiem się chorób onkologicznych, wsparcia chorych, rozwoju placówek medycznych dedykowanych leczeniu onkologicznemu – troski i nadzieje.

Dr Anna Machnik-Czerwik jest Specjalista Psychologii Klinicznej, Certyfikowany Psychoonkologiem oraz Superwizorem Psychoonkologii. Od 2003 roku pracuje z osobami chorymi onkologicznie w hospicjum, na oddziale chirurgii onkologicznej oraz onkologii.

Program zrealizowany przez Telewizję Orion.

Link do wywiadu: https://www.youtube.com/watch?v=Ewbq0t1KxC4

Telewizja Orion: listopad 2020

Zapraszamy do zapoznania się z treścią wywiadu z mgr Rafałem Gerymskim na temat jego zainteresowań badawczych oraz pierwszych wrażeń z pracy na uczelni. Wywiad został zrealizowany przez Gazetę Studencką UO.

Link do wywiadu: https://gs.uni.opole.pl/star-trek-herbata-i-seksuologia/

Gazeta Studencka: listopad 2019

Z okazji Walentynek tygodnik Wochenblatt przeprowadził wywiad z mgr Rafałem Gerymskim na temat miłości. Rozmowa jest dostępna w dwóch językach: niemieckim oraz polskim.

Link do strony: https://wochenblatt.pl/uber-die-liebe-o-milosci/

Tygodnik Wochenblatt: luty 2019

Skip to content